Back
Next

Cilt Bakımı

Neden Cilt Bakımı: Sık sık el yıkar, diş fırçalar, banyo yapar ve çatlayıp kuruyan ellerimize krem süreriz. Neden?

Tüm bu yukarıdaki sebepler neden cilt bakımına ihtiyaç duyduğumuzu açıklıyor. Çünkü temiz ve bakımlı olduğumuzda, ferahlık ve arınmışlık hissederiz. Kendimizi daha iyi hissederiz, mutlu oluruz ve daha iyi görünürüz. Bu da etrafımıza olumlu bir şekilde yansır.

Aslında cilt bakımı sadece fiziksel değil psikolojik olarak da bize iyi gelir.

Cilt bakımı 2 ana gruba ayrılır: 

 1. Ev Bakımı
 2. Klinik Bakım

Ev Bakımı: Her gün kendi kendimize evde yaptığımız bakımlardır. Örn: Cildi temizlemek, nemlendirmek, güneşin zararlı ışınlarına karşı güneş koruyucu kullanmak gibi.

Klinik Bakım: Evde cilt bakımının yeterli olmadığı durumlarda kliniklerde yapılan daha kapsamlı periyodik bakımlardır. Bu tip cilt bakımlarında öncelikle kişinin cildi değerlendirilir, şikayetleri ya da ihtiyaçları dinlenir ve gerekli tedavi tespit edilir.

Problemsiz ciltler, iki üç ayda bir bu bakımları yaptırabilir. Eğer kişinin leke, akne, kırışıklık, gözenek  gibi problemleri varsa buna uygun bir program yapılır. Özel Turkuaz Polikliniği’nde bu tip problemli ciltler için birçok farklı bakımlar ve kürler yapılmaktadır.

Klinik Cilt Bakımları kendi içinde ikiye ayrılır:

 1. Klasik Cilt Bakımları: Ayda bir kez yapılan, 1,5 saate yakın süren kapsamlı bir cilt bakımıdır. Öncelikle değerlendirilen cilde ihtiyacı olan ürünlerle cilt temizleme işlemi uygulanır. Ölü derilerden arındırmak için kişiye uygulanan peeling işleminin ardından cilde buhar verilerek gözeneklerin açılması sağlanır. Daha sonra sırasıyla siyah noktaların ve küçük yağ bezelerinin temizliği, tekrar genel cilt temizliği, maske, masaj, göz çevresi bakımı, nemlendirici ve güneş koruyucu uygulamaları ile işlem tamamlanır.

Kliniğimizde kasik cilt bakımı için Mary Cohr ve American Rejuvi ürünleri kullanılmaktadır.

 1. Kürler: Kür bakımları 4 veya 8 seans halinde 10-15 gün arayla yapılan ardışık cilt bakımlarıdır. Kişinin şikâyetine ya da ihtiyacına göre aşağıdaki kürlerden biri uygulanabilir.
  • Şeker Kürü
  • Göz Çevresi Kürü
  • Akne Kürü
  • Leke Kürü
  • Anti Aging Kür
  • Gözenek Kürü

Bir kür 45–50 dakika sürer ve kişiye evde kullanması gereken devam ürünleri verilir. Ev ürünleri, kür sırasında kullanılan ürünlerin devamı niteliğindedir. Böylece işlem etkinliği arttırılır. 

Copyright (C) 2014. Turkuaz Poliklinik. Tüm Hakları Saklıdır.