Back
Next

Dermapen

Bu uygulamalar dünyada ‘’microneedling’’ ismiyle bilinir.

Otomatik fraksiyonel mikroiğneleme (dermapen) sistemidir. 

Fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) uygulamalarının etki mekanizması:

  1. Cilt üzerine fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) uygulaması sonrası kullanılan kozmetik ürünlerin ciltten içeri geçişi normal cilt emilimine göre 200 kat artmaktadır. Böylece kozmetik ürünlerin etkinliği oldukça artırılmış olur.
  2. Cilt altına inen iğneler nedeniyle fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen)uygulaması yeni kollajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit oluşumunu uyararak yaşlanma karşıtı(anti-aging) etki sağlar.

Fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) sisteminin uygulama alanları

Uygulama Bölgeleri 

Fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) uygulaması nasıl yapılır? 

Uygulama yapılacak bölgenin cilt yapısına ve uygulama yapılacak problemin ağırlığına göre iğne derinliği ayarlanır (0.5, 1, 1.5, 2, 2.5 mm). Cilt yüzeyine fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) işleminden 15 dakika kadar öncesinde anestezik etkili krem uygulanabilir. Cilt güzelce temizlenir ve fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) kalemi cilt üzerinde gezdirilmeye başlanır. Binlerce mikrokanallar açılır.

Fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) uygulamasında noktasal kanamalar tamamen beklenen bir olaydır. Uygulanacak kozmetik ürün (PRP, Kök hücre serumları veya diğer ajanlar) tatbik edilir ve üzeri kapatılarak beklenir. 

Fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) uygulama işlemi sonrası

Fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) uygulaması sonrası ilk gün ciltte kızarıklıklar oluşabilir. Güneş koruyucu kullanmak gerekir. Problemin ağırlığına göre, hastaya uygulanacak tedavi, 7-15 günde bir olmak üzere 6-8 seans yapılır. Daha sonra 3-6 ayda bir idame tedaviye geçilir.

Copyright (C) 2014. Turkuaz Poliklinik. Tüm Hakları Saklıdır.