Back
Next

Dermaroller

Dermaroller, vücudun doğal kollojen üretimini sağlayarak ince kırışıklık ve çizgilerin görünümünü düzeltmekle beraber yüzdeki, vücuttaki yara izlerinin de tedavisinde kullanılır.

Özellikle deri elastikiyetini artırmak, kırışıklık azaltmak ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve skar görünümünü azaltmak için ideal bir yöntemdir.

Dermaroller işlem öncesi genellikle uygulama yapılacak bölgeye yüzeyel anestezi uygulanır. Uygulanacak bölgeye ve hastanın ihtiyaçlarına uygun iğne uzunluğu seçilerek deriye belli aralıklarla minik tüneller açılır. Bu tüneller cildin kollojen üretimini ve yenilenmeyi tetikler. Tedavi süresi uygulanacak alana göre 10-60 dakika arası değişir.

Dermaroller işleminden sonra cildiniz hafif pembeleşir ve tedavi sırasında kullanılan iğne boyuna bağlı olarak küçük kanamalar ve morarma oluşabilir. 24-72 saat içinde cilt normale dönecektir. Genellikle 8 seans uygulanır. Uygulamalar bittikten 2-3 ay sonra beklenilen etkiler ortaya çıkar bu zaman vücudun kollojen üretimi ile ilgilidir. Aynı zamanda evde de skinmedica ürünlerinin kullanımı tavsiye edilir bu etkileri potansiyelize etmek için gereklidir.

Uygun ortamlarda yapılmayan, sterliteye gereken özenin gösterlmediği Dermaroller  uygulamaları cilt enfeksiyonlarına ve apselere neden olabilir.Bunların dışında Dermaroller uygulaması ile ilgili riskler çok azdır. Ciltte hafif kuruluk ve renk değişikliği olabilir. Ortaya çıkan bu yan etkiler de  1-2 hafta içinde kaybolur.

Copyright (C) 2014. Turkuaz Poliklinik. Tüm Hakları Saklıdır.