Back
Next

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj, özellikle selülit ve bölgesel kilo fazlalıkları olan hastalarda uygulanan bir yöntemdir. Dolaşımın bozulmasıyla ortaya çıkan ödem ve toksinlerin idrar yolu ile vücuttan atılmasını sağlar. Ayrıca dolaşım sistemini düzenler ve böylece hücrelere daha yoğun ve düzenli kan akışını sağlayarak metabolizmanın hızlanmasına ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Lenf Drenaj Masajı, sadece lenf sisteminin aktive edilerek bölgesel yağlanmaya neden olan ödem ve toksinin idrar yolu ile atılmasını sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda yoğun bir şekilde dolaşım sistemini düzene soktuğu için, hücrelere daha yoğun kan akımı sağlayarak, derinin ve dokunun sıkılaşmasını sağlar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Lenf Drenaj Masajının metabolizmayı hızlandırmaya yönelik etkisi kilo verme sürecine hız kattığı gibi, aynı zamanda son derece keyifli ve dinlendiricidir. Lenf Drenaj, bölgesel zayıflama kürleri haricinde, özellikle menopoz döneminde hormonal değişimlere bağlı olarak vücutta biriken ödeminde atılmasında son derece etkilidir.

Kişiye ince çorap giydirilerek ayaklar, bacaklar ve karın sarılır ve lenf drenajı cihazı çalıştırılır. Cihaz parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulayarak, lenf drenajını sağlar. Haftada 2 ya da 3 kez uygulanabilir.

Lenf Drenaj'ın yan etkisi yoktur.

Copyright (C) 2014. Turkuaz Poliklinik. Tüm Hakları Saklıdır.