Back
Next

Saç PRP

P.R.P. (Platellet Rich Plasma / Trombositten Zengin Plazma) saç tedavisi doku yenilenmesi yöntemi ile gerçekleştirilen, saç dökülmesinin azaltılmasına ve zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasına yönelik olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

PRP ile saç dökülmesini durdurmak, saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını mümkün hale getirmek hedeflenmektedir.

PRP saç tedavisi uygulamasında; saç sorunu olan hastadan alınan 10cc ölçeğindeki kanın santrifüj ile ayrıştırılmasıyla trombositten zengin plazma elde edilir. Elde edilen bu kırmızı kanda ki akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma faktörlerinin ve PGF’lerin özel bir işlemden geçirilmesiyle PRP tedavisi için gerekli olan plazma hazırlanır. Oluşturulan plazma yüzeyel enjeksiyon (napaj) yöntemi ile saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin zayıfladığı bölgeye enjekte edilmesi ile bu tedavi işlemi sonlandırılır.

PRP yöntemi 4-6 haftalık aralıklarla 2-6 seans arasında uygulanmaktadır. bu işlemin sonuçlarının uzun süreli olabilmesi için, yılda bir defa olmak üzere işlemin tekrar edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

İşlemden sonra hastada, yapılan operasyona dair herhangi bir acı ve iz oluşmamaktadır. Hazırlanan plazmanın hastaya enjekte edilmesinden sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir.

Saç PRP tedavisinin özeti;

1- Kişinin sadece kendi kanından (otolog) elde edilir, çok güvenlidir.

2- FDA onaylı bilimsel bir yöntemdir.

3- Saç dökülme tedavisinde etkinliği çok yüksektir.

4- Saç mezoterapisi ile birlikte uygulandığında çok daha fazla etkilidir.

5- Her yaşta ve her çeşit dökülmede uygulanabilir.

6- 4-6 hafta arayla 2-6 seans uygulanır ve her seans ortalama 30 dakika sürer.

Copyright (C) 2014. Turkuaz Poliklinik. Tüm Hakları Saklıdır.